Menu
Chris Kallas

Narodil se v Los Angeles jako nejmladší ze tří bratrů. Stejně tak jako řada dětí začal malovat obrázky všech možných věcí.Takto brzký zájem o kreslení mu už na základní škole vynesl několik ocenění. Jak šel čas, objevil časopis Hot Road a tím začal kreslit rozpálené výfuky, závodníky a vlastní auta stylu monster.

V té době dostal od svého staršího bratra mini-bike a rázem okusil příchuť dvoukolové svobody.

Na střední škole koncem 60 let začal hrát na bicí a změnou svého vkusu začal malovat psychedelické plakáty a rockové hvězdy. O něco později odkládá paličky, aby se mohl soustředit na umění.

Kolem roku 1967-68 pár událostí naplno nastartovalo jeho zájem a motocykly. Jednou v neděli když se vraceli z kostela domů, jej fascinoval chopper Harley WL, který jel po dálnici vedle jejich auta. Dalším podnětem byl kamarád z ulice, který doma v obýváku přestavoval svého Triumfa. Tyto dvě zkušenosti spustily Chrisův zájem dozvědět se o této vzkvétající scéně v jižní Kalifornii mnohem víc. Začal kupovat každé nové čislo Cycle Guide, který byl tou dobou jediným časopisem, ve kterém se objevovaly choppery a vlastní stavby. S nástupem časopisů jako Street Chopper, Custom Chopper a Easyriders začíná stejně jako David Mann pro ně vytvářet svoje obrazy.

Někdy v roce roku 1975 se začal Chris zajímat s astronomii a tak ve své tvorbě preferuje planety, raketoplány a kosmické lodě. V roce 1980 získává titul bakaláře výtvarných umění na University Long Beach. V tomto období vytvořil stovky podrobných ztvárnění raketoplánu,satelitů a komunikačních družic, aby po 13 letech tuto práci opustil a vrátil se zpět k motorkářskému umění. Jeho perokresby a vybarvování za pomocí airbrushe jsou ovlivněny mnoha malíři, především Davidem Mannem.

Chris nebyl typem chlapa, který sedí jen tak někde bokem a maluje si svoje motorky. Byl vášnivým bikerem a účastníkem mnoha motorkářských akcí po celých státech.

V současnosti Chris maluje návrhy a vizualizace pro své klienty např. Chopper Street Build Off Bike. Dělá výtvarné umění na motorkářských a automobilových show a prodává výtisky prací ze svého ateliéru. Většinou jsou to díla ze „staré školy“ jako „Chopper Sky“, „Desert Chopper“ a „Out West“ ať už podepsané nebo ne, vždy v omezeném nákladu.


MAAT
 
 
 
 
 
 
 
Bikers Art
Návštěvnost

TOPlist